Town Contacts

Chairman

Wayne Seeger

62785 Finger Lake Rd,
Mason, WI 54856

Phone: (715) 372-4430

Town Supervisors

Susan Davis

61600 West Fork Road
Iron River, WI 54847

Phone: (715) 372-4261

Ron Michaelis

63305 Phantom Lake Road
Iron River, WI  54847

Phone: (715) 372-5496

 

Clerk/Treasurer

Thomas Erickson

13990 Premo Road,
Mason, WI 54856

Phone: (715) 372-4747
Email: [email protected]

Assessor

Douglas Kurtzweil

11055W Arrow Rd,
Hayward, WI 54843

Phone: (715) 462-9679
Email: [email protected]

Road Foreman

Brandon Bednarik

18025 County H,
Mason, WI 54856

Phone: (715) 413-0231

Road Crewman

David Brown

12535 County H,
Iron River, WI 54847

Phone: (715) 492-0905

Garbologist

Robert Motel

19340 Motel Road,
Mason, WI 54856

Phone: (715) 746-2245

State link to find your representative

http://legis.wisconsin.gov/Pages/waml.aspx

 

Office Holder Office Position Representation District
Joseph R. Biden PRESIDENT OF THE UNITED STATES Wisconsin
Kamala Harris VICE PRESIDENT OF THE UNITED STATES Wisconsin
Tony Evers GOVERNOR Wisconsin
Mandela Barnes LIEUTENANT GOVERNOR Wisconsin
Josh Kaul ATTORNEY GENERAL Wisconsin
Doug La Follette SECRETARY OF STATE Wisconsin
Sarah Godlewski STATE TREASURER Wisconsin
Carolyn Stanford Taylor STATE SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION Wisconsin
Tammy Baldwin UNITED STATES SENATOR Wisconsin
Ron Johnson UNITED STATES SENATOR Wisconsin
Jill J. Karofsky JUSTICE OF THE SUPREME COURT Wisconsin
Patience Roggensack JUSTICE OF THE SUPREME COURT Wisconsin
Ann Walsh Bradley JUSTICE OF THE SUPREME COURT Wisconsin
Rebecca G. Bradley JUSTICE OF THE SUPREME COURT Wisconsin
Annette Ziegler JUSTICE OF THE SUPREME COURT Wisconsin
Rebecca Dallet JUSTICE OF THE SUPREME COURT Wisconsin
Brian Hagedorn JUSTICE OF THE SUPREME COURT Wisconsin
Tom Tiffany REPRESENTATIVE IN CONGRESS DISTRICT 7 Congressional - District 7
Janet Bewley STATE SENATOR DISTRICT 25 State Senate - District 25
Beth Meyers REPRESENTATIVE TO THE ASSEMBLY DISTRICT 74 Assembly - District 74
Thomas M. Hruz COURT OF APPEALS JUDGE DISTRICT 3 Court of Appeals - District 3
Lisa K. Stark COURT OF APPEALS JUDGE DISTRICT 3 Court of Appeals - District 3
Mark Seidl COURT OF APPEALS JUDGE DISTRICT 3 Court of Appeals - District 3
Kimberly Lawton BAYFIELD COUNTY DISTRICT ATTORNEY Bayfield County District Attorney
John P. Anderson BAYFIELD COUNTY CIRCUIT COURT JUDGE Bayfield County Circuit Court Judge
Paul Susienka Bayfield County Sheriff Bayfield County
Tom Renz Bayfield County Coroner Bayfield County
Kay L. Cederberg Bayfield County Clerk of Circuit Court Bayfield County
Fred Strand Bayfield County Supervisor District 8 Bayfield County Supervisory District 8
Town of Delta - Ward 1
Wayne Seeger Delta Town Board Chairperson Town of Delta
Ron Michaelis Delta Town Board Supervisor Town of Delta
Susan Davis Delta Town Board Supervisor Town of Delta
Tom Erickson Delta Town Clerk/Treasurer Town of Delta
Larry Nelson Drummond Area School District School Board Member - Grand View and Namakagon Drummond Area School District
Kolene Arvidson Drummond Area School District School Board Member - Towns of Kelly, Lincoln, Mason and Village of Mason Drummond Area School District
Heather Ludzack Drummond Area School District School Board Member - Town of Cable Drummond Area School District
Kim Christenson Drummond Area School District School Board Member - Towns of Barnes and Highland Drummond Area School District
Drummond Area School District School Board Member - Towns of Drummond and Delta Drummond Area School District
Wisconsin Indianhead Technical College